Latvijas futbola federācija  Rīgas Futbola Federacija  Rīgas dome  
RĪGAS PILSĒTAS 2016.GADA JAUNATNES ČEMPIONĀTS
Pēdējo reizi atjaunots: sestdien, 20.augustā Kopējais spēļu skaits: 431 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 1963
Ziņas
Rīgas pilsētas jaunatnes čempionāts tuvojas noslēgumam
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 16.6.2016
Arvien straujāk noslēgumam tuvojas Rīgas pilsētas jaunatnes čempionātam, kuru organizē Rīgas Futbola federācija (RFF) sadarbībā ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un spora departamenta Sporta un jaunatnes pārvaldi un Latvijas Futbola federāciju (LFF). Šobrīd aizvadītas 376 spēles un noskaidrota jau lielākā daļa no trīs vecāko grupu labākajām četrām komandām, kas pārstāvēs Rīgu Latvijas fināla sacensībās vasaras sezonas noslēgumā.

U-10 jeb 2006. gadā dzimušo spēlētāju sacensībās prestižākajā A apakšgrupā četras šobrīd vadošās vienības jau paspējušas aizvadīt visas spēles, turklāt trīs pirmās no tām vairs ne pie kāda sportiskā scenārija nevar izkrist no līderu kvarteta. Kā labākā vienība sevi apliecinājusi 34 punktus sakrājusī FS “Metta/Rīga”, otro vietu ieņēmusi SK “Babīte” (30), bet trešajā pozīcijā iekārtojusies “Academ FC” (28).

Arī ceturtā pašreiz spēcīgākā komanda – FK “Dinamo Rīga 1” – aizvadījusi visus paredzētos 13 mačus, savācot 25 punktus, taču par vietas saglabāšanu līderu kvartetā “dinamieši” nevar būt droši. Viņus no četrinieka joprojām var “izspiest” gan “JDFS Alberts 1”, kurai savākts 21 punkts un rezervē divas cīņas, gan arī “Skonto FS” (16), kas gan atpaliek par deviņiem punktiem, taču vēl aizvadīs četras spēles.

Šīs pašas vecuma grupas B grupā joprojām visvairāk punktu – 22 – ir TFS “Nikars-Vanagi”, bet tuvākās “vanagu” konkurentes kopvērtējumā ir 19 punktus iekrājusī “JDFS Alberts 3” un FS “Daugava Rīga” (18).

Tikmēr U-11 jeb 2005. gada spēlētāju konkurencē A grupā starp 12 komandām jau noskaidrotas visas četras labākās komandas, kas pārstāvēs galvaspilsētu Latvijas finālsacensībās. To vidū ir čempionātā visus mačus aizvadījušās SK “Babīte” (31), FS “Metta/Rīga” (27), SK “Super Nova 1” (26), kā arī FK “Dinamo Rīga 1” (22), kurai vēl viena spēle rezervē. Neviena no atlikušajām konkurentēm pat teorētiski vairs nespēj pamainīt šī četrinieka dalībnieku sastāvu.

Šajā pat vecuma kategorijā tiek izspēlēts čempionāts arī B-1 un B-2 grupās. Pirmajā no tām, pateicoties četrām uzvarētām spēlēm, līdere starp sešām dalībniecēm ir FS “Garkalne” (12), savukārt B-2 kategorijā priekšgalā izvirzījies līderu trijnieks, kurā ietilpst “RTU FC/MLFC Victoria” (18), FS “Metta” (16) un FK “Dinamo Rīga 5” (13).

Vecākajā jeb U-12 sacensību kategorijā A grupā 12 dalībnieču konkurencē noskaidrotas trīs no četrām Latvijas fināla sacensību dalībniecēm. Starp tām ir turnīrā visus mačus aizvadīt paspējušās FS “Metta/Rīga” (33), SK “Super Nova 1” (27) un “Rīgas” FS (21), savukārt nākamā labākā kopvērtējuma komanda FS “Metta/2004” (19), kurai palikusi vēl viena spēle, var pacelties gan uz trešo vietu, gan arī teorētiski izkrist no līderu kvarteta vispār.

Tiesa, iespējamība, ka FS “Metta/2004” nenoturas pirmajā četriniekā, nav liela. Lai tā notiktu, “Šitika FS 1”, kas šobrīd ar četriem punktiem atrodas tabulas pašā lejasdaļā, jāuzvar visi pieci atlikušie mači, kuru starpā ir arī cīņa ar FS “Metta/2004”. Punktu izteiksmes ziņā FS “Metta/2004” komandu var noķert JFC “Skonto 1”, ja uzvarēs visas trīs atlikušās cīņas, taču tad abām sāncensēm būs vienāds punktu skaits, bet priekšrocība savstarpējā duelī uzvarētās spēles dēļ būs FS “Metta/2004”.

Šīs pašas vecuma kategorijas B grupā joprojām ar 12 punktiem pirmajā pozīcijā ierindojas FK “Dinamo Rīga 2”.

Tikmēr pašā jaunākajā U-9 vecuma kategorijā starp 2007. gadā dzimušajiem spēlētājiem A grupā pagaidām ar sešām uzvarām turnīru pabeigusi SK “Babīte 1”, bet par panākumu mazāk ir JDFS “Alberts 1”, kurai vēl jāaizvada trīs cīņas. B-1 grupā sevi pārliecinoši apliecina “JFK Daugava” (piecas uzvaras) un “TFS Nikars-Vanagi” (četri panākumi), bet B-2 grupā – FS “Daugava Rīga un SK “Super Nova 2” (katrai pa četrām uzvarām).

Kā zināms, 2016. gada Rīgas pilsētas jaunatnes čempionāta U-10, U-11 un U-12 A apakšgrupu pirmās trīs komandas augustā tiks apbalvotas ar kausiem, medaļām un diplomiem, bet labākās četras vienības pārstāvēs Rīgu Latvijas fināla sacensībās vasaras sezonas noslēgumā.
Zibensziņas

Ziņas


Ziņu arhīvs


© Futbola Turnīru Asociācija 2012, rakstiet fta@fta.lv. Admin