Latvijas futbola federācija  Rīgas Futbola Federacija  Rīgas dome  
RĪGAS PILSĒTAS 2015.GADA JAUNATNES ČEMPIONĀTS
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 28.augustā Kopējais spēļu skaits: 395 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 2222
Ziņas
Rīgas pilsētas 2015. gada jaunatnes čempionāts tuvojas kulminācijai
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 30.5.2015
Jau pēc mēneša noslēgsies Rīgas domes Izglītības jaunatnes un sporta departamenta Sporta pārvaldes atbalstītais Rīgas pilsētas 2015. gada jaunatnes futbola čempionāts. Pēc spraigām spēlēm divu mēnešu garumā ir jau zināmi 220 spēļu rezultāti un kopā gūti 1309 vārti. Visvairāk spēļu - tostarp arī izšķirošo maču cīņā par iekļūšanu Latvijas finālsacensībās, kas risināsies vasaras beigās, - notiks tieši jūnijā.

Atgādinām, ka Rīgas pilsētas 2015. gada jaunatnes čempionātā piedalās gandrīz 100 komandas, kas pārstāv dažādus Rīgas pilsētas un Rīgas rajona bērnu un jaunatnes futbola klubus, kas startē četrās vecuma grupās (sacensībās starp jaunākajiem U-9 jeb 2006. gadā dzimušajiem futbolistiem punkti netiek skaitīti un komandas nepretendē uz vietu Latvijas finālsacensībās).

Atgriežoties pie rezultātu apskata, jāatzīmē, ka U-9 jeb 2006. gadā dzimušo futbolistu vecuma kategorijā A apakšgrupā visaugstākos sasniegumus spēja uzrādīt komanda no Babītes, kurai jau ir nospēlētas piecas spēles un katrā no tām gūta uzvara. Savukārt FS „Metta/Rīga” futbolisti ir vienīgie, kuri jau aizvadījuši visus mačus un viņu rēķinā piecas uzvaras, viens neizšķirts un divi zaudējumi.

Tikmēr B apakšgrupā ievērības cienīgu sniegumu demonstrē JDFS „Alberts-2” komanda, kura aizvadījusi sešas spēles, gūstot piecas uzvaras un vienu neizšķirtu rezultātu. Tikmēr pārējām U-9 vecuma grupas komandām pagaidām maksimums ir divas uzvaras un daudz neizspēlētu maču.

Lielākā intriga izveidojusies U-10 jeb 2005. gadā dzimušo futbolistu vecuma grupas turnīrā A apakšgrupā, kurā veselām četrām komandām ir labas izredzes izcīnīt uzvaru Rīgas čempionātā. Vistuvāk mērķim šobrīd atrodas FS „Metta/Rīga” komanda, kurai ir 27 punkti un atlikuši vien trīs mači. Tai seko SK „Super Nova 1” ar 21 punkta rezultātu un ar piecām pagaidām neaizvadītām spēlēm. Jāpiebilst, ka savstarpējā mačā starp līderiem tieši SK „Super Nova 1” vienībai izdevās gūt virsroku, kas turnīra noslēgumā var izrādīties izšķirošs fakts. Teicamas izredzes uz „zeltu” saglabā arī „Mārupes” SC (22 punkti un četri mači rezervē) un JFC „Skonto” (17 punkti un sešas neaizvadītas spēles) komandām.

Savukārt B-1 apakšgrupā dominē FK „Dinamo Rīga 3” komanda, kura astoņās spēlēs zaudējusi tikai vienreiz (LBF JFK „Daugava” vienībai). „Daugaviešiem” šobrīd ir simtprocentīgs rezultāts, ko nodrošinājušas trīs uzvaras tikpat nospēlētajās spēlēs.

B-2 apakšgrupā situācija ir pavisam neskaidra, jo visu komandu rezultāti, kā arī liels neaizvadītu maču skaits, pašlaik neļauj viennozīmīgi spriest par dalībnieku perspektīvām turnīrā. Pagaidām droši var izcelt tikai „Nikars-Vanagi” komandu, kurai četrās spēlēs izcīnītas četras uzvaras.

U-11 jeb 2004. gadā dzimušo futbolistu vecuma grupas sacensībās A apakšgrupā vislielākās izredzes kļūt par čempioniem ir FS „Metta/Rīga” vienībai, kura guvusi 18 punktus un tai atlicis aizvadīt trīs spēles, kā arī ir priekšroka pār SK „Super Nova 1” (15 punkti un trīs nenospēlētas spēles) komandu, pēdējai zaudējot abu šo vienību duelī (4:1 par labu FS „Metta/Rīga”).

Gan B-1, gan B-2 apakšgrupā pāragri spriest par kādas vienības izteiktu līderību, jo aizvadīts pārāk maz spēļu. Tiesa, uz doto brīdi pozitīvi sevi apliecinājusi B-2 apakšgrupas vienība FS „Metta”, četrās spēlēs gūstot trīs uzvaras un vienu neizšķirtu.

U-12 jeb 2003. gadā dzimušo futbolistu vecuma grupas Rīgas čempionātā A apakšgrupā sevi visskaļāk pieteikušas divas komandas – SK „Super Nova 1” (12 punkti četrās nospēlētajās spēlēs) un FS „Metta/Rīga” (10 punkti četros aizvadītajos mačos), tādējādi ļoti iespējams, ka zelta godalgu likteni izšķirs tieši šo abu komandu duelis.

Savukārt B apakšgrupā jāizceļ FS „Šitika 2” vienība, kurai četrās spēlēs jāgūst vismaz seši punkti, lai nodrošinātu sev pirmo vietu šajā apakšgrupā. Visticamāk, ka otrajā vietā ierindosies FK „Dinamo Rīga 2” komanda, kurai pašlaik ir 21 punkts un viena spēle rezervē. Gandrīz visām pārējām komandām dēļ vairākiem vēl neaizvadītiem mačiem ir līdzvērtīgas iespējas cīņā par trešo pozīciju turnīra tabulā.

Ar nepacietību gaidām turnīra galējos rezultātus un atgādinām, ka katras vecuma grupas spēcīgākās A apakšgrupas pirmo trīs godalgoto vietu ieguvējas (izņemot sacensības starp jaunākiem futbolistiem) tiks apbalvotas ar kausiem, bet komandu spēlētāji un treneri – ar medaļām un diplomiem. Pirmās četras komandas trīs vecākajās vecuma grupās iegūs tiesības pārstāvēt Rīgu Latvijas fināla sacensībās vasaras sezonas beigās.

Novēlam spēlētājiem lieliskus panākumus turnīrā!
Zibensziņas

Ziņas


Ziņu arhīvs


© Futbola Turnīru Asociācija 2012, rakstiet fta@fta.lv. Admin