Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija    
2015.g. Rīgas un Latvijas pludmales futbola turnīri
Pēdējo reizi atjaunots: ceturtdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 30 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 261
Ziņas
Superkausu izcīna "Kreiss", sezonas pirmajā turnīrā triumfē "BFS/Ropaži"
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 26.5.2015
Aizvadītajā sestdienā, 23.maijā, itin drēgnos un nepatīkamos laika apstākļos tika atklāta Latvijas pludmales futbola sezona. Gada pirmo – superkausa ieguvēju – titulu "paņēma" valsts čempioni "Kreiss", bet Rīgas kausa izcīņā itin pārliecinoši triumfēja "BFS/Ropaži" vienība.

Tradīcija sezonas sākumā aizvadīt superkausa izcīņas spēli, kurā tiekas iepriekšējā gada čempioni un kausa ieguvēji (gadījumos, ja abus titulus izcīnījusi viena komanda, tad – kausa izcīņas finālisti), tika ieviesta 2013.gadā, kad "Kreiss" pēcspēles sitienu sērijā ar 5:4 pieveica Ventspils "Honda". Savukārt pērn "BFS/Skonto/Atlas" ar 4:1 pārspēja čempionus "Kreiss".

Diemžēl arī šogad nopietna cīņa ilga vien līdz otrās trešdaļas vidum. Pērnā gada kausa izcīņas finālisti "Dinamo Lat" (šosezon tradīcijas pārmanto Ropažu komanda) mača sestajā minūtē izvirzījās vadībā pēc bijušā ventspilnieka Ivana Jeļicas precīza sitiena, un šāds 1:0 rezultāts saglabājās līdz otrās trešdaļas piektajai minūtei, kad bumbu savos vārtos raidīja Eduards Martins – 1:1. Divas minūtes vēlāk Edgars Rubenis vadībā jau izvirzīja "Kreiss", bet līdz trešdaļas beigām čempioni guva vēl trīs bezatbildes vārtus – 5:1.

Pēdējā spēles daļā komandas vairāk domāja par uzbrukumu, mazāk par aizsardzību, līdz ar to šajās 12 minūtēs tika gūti vēl septiņi vārti, no kuriem četrus iespēja "Kreiss", pirmspēdējā minūtē uzstādot mača gala rezultātu 9:4 (0:1, 5:1, 4:3). Pa diviem vārtiem uzvarētāju labā guva jau pieminētais E.Rubenis un Nikolajs Kočerigins, bet pretiniekiem to pašu paveica Sergejs Vasiļjevs.

Dienas turpinājumā turpat pludmales futbola stadionā Ķīpsalā pie Vanšu tilta notika sezonas pirmais oficiālais turnīrs – Rīgas Futbola federācijas rīkotā un Futbola Turnīru asociācijas atbalstītā Rīgas kausa izcīņa. Šajā turnīrā sešu komandu konkurencē itin pārliecinoši triumfēja "BFS/Ropaži" (bij. "Dinamo Lat"), kas uzvaru sacensībās garantēja vēl pirms pēdējās kārtas, līdz ar to varēja atļauties uzdāvināt uzvaru turnīra pastarīšiem "VUSK Stolichnaya", savukārt "Kreiss" vīriem spēka gan nepietika – tikai piektā vieta sešu komandu konkurencē. Savukārt par abiem pārējiem kausiem cīņa ritēja līdz pat pēdējā mača pagarinājuma pēdējai sekundēm! Pirms pēdējās spēļu kārtas bija izveidojusies situācija, ka uz otro un trešo vietu pretendēja trīs komandas – VBFK (tobrīd 8 punkti), "TUC" (6) un RTU (5), turklāt divas no tām – VBFK un "TUC" – tikās savā starpā. Nedaudz labākā situācijā bija Valta Būmaņa vīri, kuriem "tik vien" vajadzēja, kā "novilkt" spēli līdz pēcspēļu sitienu sērijai, ko arī veiksmīgi izdevās realizēt. Bet ja kāds domā, ka tā bija "atsišanās", lai noturētu labvēlīgo 0:0, tad rūgti maldās – VBFK pirmajā trešdaļā izvirzījās vadībā, uz ko "TUC" otrajā mača daļā atbildēja ar diviem precīziem sitieniem. Tomēr VBFK trešajā periodā atjaunoja "status quo", bet pretinieki savas iespējas izniekoja. Līdz ar to VBFK noslēguma tabulā ieņēma otro vietu, RTU – trešo, bet "TUC" palika bez kausa.

Šobrīd komandas var nedaudz atvilkt elpu, bet jau nākamnedēļ sāksies reģionālie čempionāti, kas vienlaikus būs arī kvalifikācijas kārta Latvijas čempionāta finālturnīram. Vairāk informācijas un reglamentus meklējiet http://www.fta.lv/beach.

Informējam, ka Rīgas čempionātam, kas no 2.jūnija līdz 30.jūlijam risināsies Ķīpsalas laukumos, vēl iespējams pieteikties līdz trešdienai, 27.maijam. Pieteikums nosūtāms uz eduards.borisevics@fta.lv. Maksimālais komandu skaits – astoņas. Dalības maksa – EUR 200. Izloze un kalendāra apstiprināšana – 28.maijā.

Rīgas kausa izcīņas noslēguma tabula

1. "BFS/Ropaži" 4-0-0-1 12:9 12
2. VBFK 2-1-0-2 12:11 8
3. RTU 2-1-0-2 12:12 8
4. "TUC" 2-0-1-2 12:7 7
5. "Kreiss" 1-0-0-4 10:13 3
6. "VUSK Stolichnaya" 1-0-0-4 10:16 3
Zibensziņas
Latvijas SUPERKAUSA izcīņa Kreiss (Rīga) - DinamoLat (Rīga)
pamatalaikā 9:4 (protokols)
Foto
Video

Ziņas

Šodien uzsauc

Ziņu arhīvs© Futbola Turnīru Asociācija, rakstiet fta@fta.lv. Admin