Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
2015.g. Rīgas un Latvijas pludmales futbola turnīri
Pēdējo reizi atjaunots: ceturtdien, 15.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 30 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 261
RTU izcīna Latvijas čempionu titulu
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 18.8.2015
Negaidīti noslēdzies Latvijas pludmales futbola čempionāts: galvenie favorīti un pēdējo trīs gadu čempioni "Kreiss" pusfinālā nenoturēja trīs vārtu pārsvaru un piekāpās FK "Zep/RS", bet uzvaru svinēja RTU FC, kas izcīnīja piecas uzvaras tik pat mačos.

Šosezon tika pamainīta čempionāta kārtība. Tā paredzēja, ka vispirms, no jūnija līdz augustam, notiek reģionālie čempionāti, pēc kā reģionu labākās vienības kvalificējas finālturnīram.

Finālturnīrs tika aizvadīts divās kārtās. Sestdien, 15.augustā, tika izspēlēti apakšgrupu mači, pēc kuriem visu četru grupu divas labākās komandas nākamajā dienā aizvadīja izslēgšanas spēles sākot no ceturtdaļfināla kārtas.

Priekšsacīkstēs īpašu pārsteigumu nebija, ja vien pie tādiem nepieskaita "BFS/Ropaži" zaudējumu abos mačos.

Tāpat arī ceturtdaļfinālos uzvaras svinēji nomināli spēcīgākās vienības – "Kreiss", FK "Zep/RS", VBFK un RTU FC, toties pusfinālā visus klātesošos gaidīja ne vien šīs, bet pat pēdējo apmēram piecu gadu lielākā sensācija – FK "Zep/RS" jau ceturtajā minūtē nonākot iedzinējos ar 0:3 tomēr prata lauzt cīņas gaitu un pārspēt pēdējo trīs gadu nemainīgos čempionus "Kreiss" ar rezultātu 6:4!

Otrajā pusfinālā RTU ar 2:0 pārspēja VBFK, līdz ar to otro gadu pēc kārtas iekļūstot finālā.

Tajā Tehniskās Universitātes komanda apliecināja savus nopietnos nolūkus – ar 9:3 pārspēta FK "Zep/RS" vienība, pirmo reizi nodrošinot augstākā kaluma godalgas.

Intriga izpalika arī mačā par trešo vietu, tajā "Kreiss" izcīnīja uzvaru ar rezultātu 6:1.

Par Latvijas čempionāta rezultatīvāko spēlētāju kļuva FK "TUC" uzbrucējs Aleksejs Šroms, kas trīs mačos pretinieku vārtsargus pārspēja 10 reizes. Tuvākajiem sekotājiem – Kristapam Taulavičius (VBFK) un Mihailam Skuratovičam (FK "Zep/RS") pa astoņiem precīziem sitieniem.

Tradicionālo "fair-play" balvu par tīru spēli saņēma "Kreiss", kam piecos mačos tiesneši neparādīja nevienu kartiņu.

Citās nominācijās par labākajiem atzīti:
  • vārtsargs: Jānis Skābardis (RTU FC),
  • spēlētājs - Mihails Skuratovičs (FK Zep/RS),
  • treneris - Valts Būmanis (VBFK).
Savukārt balvu par ieguldījumu sportā saņēma ilggadējais Jūrmalas domes kausa izcīņas organizators Andris Petrovs.

Apbalvošanas ceremonijā piedalījās arī Jūrmalas Domes Sporta pārvaldes sporta organizators Kārlis Bileskalns.

Latvijas čempionāta organizatori pateicas Jūrmalas Domei par atbalstu finālturnīra organizēšanā.
Latvijas SUPERKAUSA izcīņa Kreiss (Rīga) - DinamoLat (Rīga)
pamatalaikā 9:4 (protokols)