Rīgas futbola čempionāts 2018
Pēdējo reizi atjaunots: ceturtdien, 4.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 108 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 522
Ziņas
FC “BetLanes” kļūst par Rīgas čempionāta uzvarētāju, saglabājas intriga cīņā par bronzu
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 17.9.2018
Par Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola Turnīru asociācijas (FTA) organizētā Rīgas futbola čempionāta Elites (Latvijas 2.līgas Rīgas reģiona sacensības) līgas uzvarētāju šajā sezonā kļuvusi FC “BetLanes” vienība, kas pēc 12 maču uzvaru sērijas sacensības pabeidza ar neizšķirtu. Otro vietu priekšlaikus nodrošinājusi “Ghetto FC/Gvatar”, bet bronzas medaļu liktenis izšķirsies neklātienes duelī starp FK “Jūrnieks” un FK “Salaspils/SK Kengaroos”.

Sacensību uzvarētāja FC “BetLanes” iepriekšējo divu nedēļu ietvaros čempionātu pabeidza ar četriem no sešiem maksimāli iespējamajiem iegūtajiem punktiem, gūstot virsroku pār “Monarhs/Flaminko” (4:1), kā arī dalot punktus uz pusēm ar nākamo sudraba medaļnieci “Ghetto FC/Gvatar” – 1:1. Pēdējais no šiem mačiem iepriekšējā svētdienā RTU stadionā izvērtās jo īpaši aizraujoši, pulcējot vienkopus gandrīz 500 (!) līdzjutēju. Tā kā “Ghetto” futbolisti, uzvarot šo maču, vēl teorētiski saglabātu cerības uz zeltu, cīņas likmes bija jo īpaši augstas. Abi vārtu guvumi notika noslēdzošo desmit minūšu laikā – vispirms Romāns Rožkovskis vadībā izvirzīja “Ghetto FC/Gvatar”, bet pretinieki izlīdzinājumu panāca trīs minūtes pirms pamatlaika beigām, kad precīzi sita Dainis Bečs.

Jāpiebilst, ka pirms šī neizšķirta čempione bija uzvarējusi 12 cīņas pēc kārtas, bet turnīru pabeidza ar 42 iekrātiem punktiem, esot šajā ziņā neaizsniedzama visām pārējām tuvākajām konkurentēm.

Sešu punktu atstatumā tādējādi no līderes šobrīd kopvērtējuma tabulā atrodas “Ghetto FC/Gvatar” (36), kurai vēl rezervē atlicis 19. septembra mačs pret FK “Salaspils/SK Kengaroos”. Kopš septembra sākuma “ghetto” futbolisti paspēja laukumā doties četras reizes, savācot astoņus no 12 punktiem. Sacensību vicečempione apliecināja savu pārākumu cīņās ar Ogres NSC (5:3) un “Albatroz” SC (4:0, trīs vārti Artjomam Loginovam), kā arī bez jau minētā neizšķirta pret FC “BetLanes” slēdza “miera līgumu” arīdzan ar “Monarhs/Flaminko” – 3:3.

Trešās vietas liktenis Rīgas čempionātā izšķirsies neklātienes cīņā starp FK “Jūrnieks” (33) un FK “Salaspils/SK Kengaroos” (31), no kurām pirmā jau paspējusi izspēlēt visus turnīra mačus, bet “salaspiliešiem” atlicis iepriekš minētais 19. septembra cīniņš pret “Ghetto FC/Gvatar”. Bronzas medaļu iegūšanai viņiem derēs tikai un vienīgi uzvara. Iepriekšējo divu nedēļu laikā FK “Jūrnieks” guva pārliecinošus panākumus spēlēs pret “Albatroz” SC (11:0) un FK “Rīnūži/Grifs AG” (8:1), kā arī pieveica čempionāta pastarīti SK “Upesciems” (3:1). Tikmēr Salaspils vienība savā vienīgajā spēlē ar 2:1 sarūgtināja iepriekš minēto SK “Upesciems”.

Uzreiz aiz vadošā kvarteta tabulā atrodas “Monarhs/Flaminko” (29), kas iepriekšējā nedēļā piedzīvoja negaidītu un sāpīgu zaudējumu (1:2) pret Ogres NSC, abus vārtus ielaižot noslēdzošo septiņu mača minūšu laikā. Līdz ar šo neveiksmi “monarhiem”, kuriem vēl palicis viens mačs, zudušas pat teorētiskas iespējas “aizķerties” pirmajā trijniekā. Vēl nostāk kopvērtējumā izkārtojušās pārējās piecas sacensību dalībnieces – FK “Progress” (23), “Albatroz” SC un Ogres NSC (katrai pa 20), kā arī FK “Rīnūži/Grifs AG” (9) un SK “Upesciems” (7).

Rīgas čempionāta rezultatīvāko futbolistu sarakstā pirmo vietu diezin vai vairs kāds spēs atņemt Ričardam Jirgensonam (FK “Jūrnieks”), kuram 24 trāpīgi raidījumi (11 no tiem gūti iepriekšējos divos komandas mačos!), savukārt par trīs vārtu tiesu atpaliek čempiones pārstāvis Vitālijs Ziļs (21).

Tikmēr Rīgas kausa izcīņā noskaidrota pirmā fināliste, par kuru kļuva FK “Jūrnieks” vienība, kas pusfināla duelī savā laukumā ar rezultātu 5:0 pārspēja “Ghetto FC/Gvatar”, “dubli” realizējot Rīgas čempionāta “snaiperim” R.Jirgensonam. Otrs pusfināla cīniņš starp “Monarhs/Flaminko” un Elites līgas čempioni FC “BetLanes” notiks 20. septembrī plkst.18.00 Rīgas Daugavgrīvas vidusskolas, savukārt Latvijas galvaspilsētas kausa trofejas ieguvējs noskaidrosies fināla mačā 22. septembrī plkst.14.00 “Jūrnieks” stadionā.
Zibensziņas
2019.gada Rīgas futbola SUPER kausa izcīņa: 7:0 FC New Project (FC BetLanes) - FK Jūrnieks
M.Neverovskis 24; R.Girgensons 29, 48; M.Bobrovs 54; V.Ziļs 67, 73; V.Baikovs 76 - Aleksejs Samoilenko dz.k.87

foto un video

2018.gada Rīgas futbola SUPER kausa izcīņa: 2:2 (s.s.5:3)
Monarhs-Flaminko -FK Progress
D.Zolotarjovs 34; D.Prohorovs 67, dz.k.58; S.Travkins dz.k.82; V.Golovizins dz.k.85; D.Lobačs dz.k.90+2 - V.Rimkus 42; Ņ.Petrovs 72; F.G.dosS.Xavier dz.k.65; R.Rožkovskis dz.k.90

foto un video

VIDEO&PHOTO days kalendārs


Ziņas

Šodien uzsauc
Ralfs Kociņš
Ralfs Kociņš

(BFS Reinards / Ropaži)
35

Ziņu arhīvs

© Futbola Turnīru Asociācija, rakstiet fta@fta.lv. Admin