Rīgas futbola čempionāts 2017
Pēdējo reizi atjaunots: otrdien, 3.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 137 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 763
Ziņas
Superkausu izcīna FK “Progress”, čempionātu ar divām uzvarām sāk “EXCONDO” un FK “Progress 2”
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 15.5.2017
Pašā maija sākumā RTU stadionā Pārdaugavā ar Superkausa spēli, kurā FK “Progress” spraigā cīņā ar rezultātu 3:2 pārspēja FC “Caramba Riga”, startēja šīs sezonas tradicionālā Rīgas futbola čempionāta sezona, kas vienlaikus ir arī Latvijas čempionāta Otrās līgas Rīgas reģiona sacensības. Dienu vēlāk pēc Superkausa mača sākās cīņas arī pašā Rīgas čempionātā, kur 17 dalībnieču konkurencē vislabākais starts padevās “EXCONDO” un FK “Progress 2” vienībām.

Superkausa duelī pērnās sezonas zelta godalgu ieguvēja FC “Caramba Riga” mača izskaņā nenoturēja sev labvēlīgo 2:1 pārsvaru, pēdējo sešu minūšu laikā ielaižot divus vārtus un piekāpjoties iepriekšējā gada Rīgas kausa izcīņas laureātei FK “Progress”. Uzvarētāju rindās par mača galveno varoni kļuva Ņikita Petrovs, kurš ar trāpīgiem raidījumiem “atzīmējās” cīņas 84. un 89. minūtē. Savukārt FC “Caramba Riga” noslēdzošo pusstundu bija spiesta aizvadīt viena vīra skaitliskajā mazākumā, jo par atkārtota brīdinājuma saņemšanu 60. minūtē soģi noraidīja Māri Savinovu.

Tieši ārpus konkurences Rīgas čempionātā startējošā FK “Progress 2” ir viena no divām turnīra dalībniecēm, kurai izdevies šobrīd pēc divām nospēlētajām nedēļām sakrāt visvairāk punktus – sešus. A apakšgrupas ietvaros divi jau minētā Ņ.Petrova vārtu guvumi palīdzēja FK “Progress 2” ar rezultātu 4:0 pieveikt FC “Caramba Riga” vienību arī regulārā čempionāta ietvaros, savukārt cīņā pret FK “Fortūna/Ogre” grupas pašreizējā līdere guva desmit (!) bezatbildes vārtus – 10:0 (trīs precīzi sitieni Maksimam Neverovskim).

Vēl no A apakšgrupas rezultātiem jāpiemin pašreizējās titula ieguvējas FC “Caramba Riga” 6:1 triumfs pār SK "Kengaroos/Salaspils” (“hat-trick” Oļegam Semjonovam), kā arī “Monarhs-Flaminko” panākums duelī ar “Riga United” FC – 3:1.

Tikmēr B grupā sekmīgs turnīra prologs padevies “EXCONDO”, kas apliecināja savu pārākumu mačos ar FK “Dinamo Rīga/Babīte” (2:0) un “New Project” (3:1). Abas pēdējās gan spēja reabilitēties par šīm neveiksmēm citos savos dueļos – “dinamieši”, pateicoties četriem Ronalda Smana vārtu guvumiem, ar 6:1 sagrāva FC “RAITA”, savukārt “jaunā projekta” pārstāvji atstāja “sausā” “BFS Reinards-Ropaži” – 4:0.

Savukārt B grupas pagaidām pārliecinošāko panākumu kaldināja “Ogres novada sporta centrs”, kas ar 8:1 sarūgtināja “Albatroz SC”.

Kā iepriekš ziņots, pirmajā posmā 17 sacensību dalībnieces ar izlozes palīdzību tika sadalītas divās apakšgrupās, kuru ietvaros aizvadīs divu apļu cīņas pēc riņķa sistēmas (pa vienai spēlei ar katru pretinieku viesos un mājās), pēc kā tiks noskaidrotas čempionāta astoņas spēcīgākās vienības (četras labākās no katras apakšgrupas), kas turpinās cīņu par medaļām otrajā posmā.

Izšķirošajā sacensību etapā katra no čempionāta astoņām spēcīgākajām vienībām aizvadīs pa divām spēlēm ar otras apakšgrupas komandām, tādējādi ņemot līdzi pirmajā posmā kopā kvalificējušo komandu savstarpējās spēlēs izcīnītos rezultātus un punktus, noskaidrojot godalgoto vietu ieguvējus čempionātā.

Tikmēr pārējās komandas otrajā posmā izspēlēs vietas no devītās līdz pēdējai (devītās vietas ieguvēja tiks apbalvota ar Cerības kausu). Pēc šī čempionāta rezultātiem labākās 11 komandas nodrošinās sev vietu nākamā gada čempionātā, savukārt pārējām komandām tiks piedāvāts startēt jaunizveidotā zemākas pakāpes Rīgas futbola čempionāta līgā.
Zibensziņas
2017.gada Rīgas futbola SUPER kausa izcīņa: 2:3
FC Caramba Riga-FK Progress A.Panasjuks 49, A.Usovs 74, Māris Savinovs dz.k.33+60=s.k.60, O.Semjonovs dz.k.51 - M.Neverovskis 43, Ņ.Petrovs 84, 89, V.Baroniņš dz.k.61

video un
foto (1.puslaiks / 2.puslaiks)


Ziņas

Šodien uzsauc
Maksims Gridčins
Maksims Gridčins

(FK Dinamo Rīga/Babīte)
25
Ņikita Uhovs
Ņikita Uhovs

(SK Kengaroos/Salaspils)
29
Ervīns Pērkons
Ervīns Pērkons

(Riga United FC)
34

Ziņu arhīvs

© Futbola Turnīru Asociācija, rakstiet fta@fta.lv. Admin