Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija    
Latvijas pludmales futbola čempionāts 2014
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 30 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 259
Ziņas
Nedēļas nogalē sāksies Latvijas pludmales futbola čempionāts
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 10.6.2014
Jau šo sestdien, 15.jūnijā, sāksies Latvijas pludmales futbola čempionāts ar sešu komandu piedalīšanos. Pirmā posma spēles paredzēts aizvadīt Dzintaru pludmalē, sākums pulksten 11:30. Bet vēl pirms tam, dienu iepriekš, turpat Dzintaros tiks aizvadīta superkausa izcīņas spēle starp pašreizējiem valsts čempioniem "Kreiss" un kausa ieguvējiem "BFS/Skonto/Atlas".

Salīdzinot ar pērno sezonu, šogad valsts meistarsacīkstēs vairs nestartēs FK "Honda" (Ventspils) un FC "Raita" (Rīga) vienības, kas jau pagājušajā vasarā saskārās ar sastāva komplektācijas problēmām, tai pat laikā pārējās komandas kļuvušas vēl spēcīgākas, kas sola intriģējošas cīņas no pirmās līdz pēdējai kārtai.

Noteikti jāpievērš uzmanību izmaiņām reglamentā: gan čempioni, gan trešās vietas ieguvēji tiks noskaidroti pārspēlēs starp, attiecīgi, regulārās sezonas pirmās un otrās, kā arī trešās un ceturtās vietas ieguvējiem.

Pirmā posma spēļu kalendārs

Datums Laiks Pretinieki
15.06.2014 11:30 "BFS/Skonto/Atlas" – VBFK
15.06.2014 12:30 "TUC/FTA" – RTU
15.06.2014 13:30 "Jaunais dinamietis" – "Kreiss"
15.06.2014 14:30 RTU – "BFS/Skonto/Atlas"
15.06.2014 15:30 VBFK – "Jaunais dinamietis"
15.06.2014 16:30 "Kreiss" – "TUC/FTA"

Nākamie posmi ieplānoti 28.un 29.jūnijā, kā arī 26.un 27.jūlijā, savukārt cīņas par medaļām no 8. līdz 10.augustam.

Jau pērn tika iedibināta tradīcija neilgi pirms Latvijas čempionāta atklāšanas aizvadīt superkausa izcīņu, kurā tiekas iepriekšējā gada čempioni un kausa ieguvēji. Pērn, konkurentus "Honda" pārspējot vien pēcspēles sitienu sērijā, šo trofeju ieguva "Kreiss". Šopavasar čempioniem savs pārākums būs jāpierāda cīņā ar kausa ieguvējiem "BFS/Skonto/Atlas". Kā jau minēts ievadā, spēle notiks 14.jūnijā Jūrmalā, Dzintaros.

Plašāka informācija par Latvijas čempionāta atrodama http://fta.lv/beach/2014/, http://www.lff.lv/lv/pludmale/cempionats/ un http://www.beachsoccer.lv/.

Rīgas kausu izcīna "Kreiss"

Paralēli Latvijas čempionātam notiks arī dažāda mēroga reģionālās sacensības, turklāt šī ir pirmā sezona, kad katrā reģionā būs oficiāls, LFF atbalstīts, pludmales futbola turnīrs. Pirmās no tām – Rīgas kausa izcīņa – jau tika aizvadītas 24. un 25.maijā Ķeizarmežā. Turnīrā piedalījās deviņas komandas: RTU, "BFS/Skonto/Atlas", "TUC/FTA", "Joga Bonita", "Jaunais dinamietis", "VUSK Stolichnaya", "Kreiss", VBFK, Ludza. Pēc divu dienu smagām cīņām vairāk nekā 30 grādu karstumā par uzvarētājiem kļuva galvenie favorīti "Kreiss", kas finālā ar 3:1 pārspēja "BFS/Skonto/Atlas". Trešajā vietā "TUC/FTA".

Sākusies arī tradicionālā Jūrmalas domes kausa izcīņa, kas šosezon ir Zemgales reģiona oficiālās pludmales futbola sacensības. Pirmajā posmā 7.jūnijā uzvaru izcīnīja Ropažu vienība, aiz sevis atstājot Baldones un VBFK komandas. Interesanti, ka pēdējo divu gadu čempioni "Atlas" savā apakšgrupā palika pēdējā vietā, bet sacensību noslēgumā ierindojās vien 14.vietā 18 komandu konkurencē. Otrais posms ieplānots 5.jūlijā. Vairāk informācijas http://turniri.lv/domeskauss2014.

Vidzemes reģiona pludmales futbola turnīrs notiks 6.jūlijā Valmierā, Daliņa peldvietā, Ziemeļaustrumu reģiona pludmales futbola turnīrs – 12.jūlijā pie Mazā Ludzas ezera, Latgales reģiona pludmales futbola turnīrs – no 1. līdz 3.augustam, Rēzeknē pie Rāznas ezera, sporta un atpūtas bāzē "Jaunais Dinamietis", savukārt, Kurzemes reģiona pludmales futbola turnīrs tiks izspēlēts vairākos posmos: 21.jūnijā Liepājā, 19.jūlijā Kuldīgā un 2.augustā Ventspilī. Reģionālajās sacensībās var piedalīties pludmales futbola komandas arī no citiem reģioniem.

Latvijas kausa izcīņa

Visbeidzot vasaras noslēgumā, 23. un 24.augustā (iespējams arī 16.un 17.augustā), notiks Latvijas kausa izcīņa. Sacensībām varēs pieteikties jebkurš klubs vai komanda, kas startē Latvijas pludmales futbola čempionātā vai kādā no Latvijas pilsētu vai reģionu pludmales futbola čempionātiem.

Līdzīgi kā pērn, arī šogad kausa izcīņa tiks aizvadīta divos posmos. Pirmajā – viena apļa apakšgrupu spēles, otrajā – izslēgšanas spēles.

Sacensību norise šobrīd plānota Jūrmalā, Dubultos, taču nav izslēgts, ka mači tiek aizvadīti citur, piemēram Liepājā vai Rīgā (pie Vanšu tilta).

"Kreiss" nepārvar čempionvienību kausa grupu turnīra barjeru

Tikmēr Latvijas čempioni "Kreiss" jau atgriezušies no Katānijas, kur no 3. līdz 8.jūnijam risinājās Eiropas čempionvienību kausa izcīņa (Euro Winners Cup 2014). Diemžēl "Kreiss" trīs mačos piedzīvoja trīs zaudējumus un, līdzīgi kā pērn, izstājās jau pēc grupu turnīra.

Līdzīgākā izvērtās pirmā spēle ar vēlākajiem A grupas uzvarētājiem BS "Catania", kad uzvara tika izlaista vien pašā mača izskaņā. Pretinieki pirmajā trešdaļā guva divus vārtus, uz ko "Kreiss" atbildēja ar diviem Grigorija Stepaņuka un vienu Maksima Seņa precīzu sitienu, 27. minūtē pārņemot vadību – 3:2. Diemžēl pašās spēles pamatlaika beigās – 34. un 35.minūtē tika zaudēti divi vārti, līdz ar to piedzīvojot sakāvi arī mačā – 3:4.

Otrajā spēlē bez ierunām tika atzīts "Aluminios Sotelo" pārākums – 2:8, vārti Alekseja Lavrenova un G.Stepaņuka rēķinā, bet pārspēlē par vietu astotaļfinālā šai pašai komandai tika zaudēts ar 1:5 (Sergejs Vasiļjevs).

Par Eiropas čempionvienību kausa ieguvējiem kļuva Krievijas komanda "Kristall", kas finālā ar 2:0 pārspēja Milānas vienību.

Citas Latvijas pludmales futbola aktualitātes

Neskatoties ne uz kādām grūtībām pludmales futbols Latvijā turpina attīstīties. Jau otro gadu notika sezonas atklāšanas seminārs, kurā tā dalībnieki tika iepazīstināti ar 2014.gada plānu, aktuālajām izmaiņām noteikumos, tika pārrunāta LFF treneru izglītības sistēma un citi jautājumi. Jāpiebilst, ka seminārs, kuru rīkoja Latvijas Futbola federācija (LFF) un Rīgas Futbola federācija (RFF), un kurā piedalījās reģionu vadītāji, pludmales futbola turnīru organizatori, pludmales futbola klubu un komandu vadītāji, treneri un menedžeri, pludmales futbola tiesneši, izsauca patiešām ļoti lietu interesi, un jau šobrīd ir skaidrs, ka līdzīgs pasākums rīkojams arī nākamgad.

Bet vēl pirms tam, 28.aprīlī, notika tiesnešu seminārs, kam sekoja fiziskās sagatavotības eksāmens un teorētisko zināšanu pārbaude 12.maijā. Pavisam Latvijā pludmales futbola sacensības apkalpo 12 licencēti soģi: divi – Eduards Borisevičs un Jurijs Ivušins – FIFA kategorijas, četri nacionālās kategorijas, pa trīs pirmās un otrās kategorijas tiesnešiem.

Savukārt pie Vanšu tilta, sadarbībā ar Rīgas Domi, jau top pirmais pludmales futbola stadions Rīgā. Paredzams, ka tajā būs divi laukumi un tribīnes vismaz 250 skatītāju vietām.

Latvijas pludmales futbola izlases plāni

Latvijas pludmales izlases šī gada galvenās sacensības neapšaubāmi būs dalība pasaules kausa (FIFA Beach Soccer World Cup 2015) kvalifikācijas turnīrā Jesolo, Itālijā, kas notiks no 4. līdz 14.septembrim. Lai labāk sagatavotos nozīmīgajām sacensībām, izlasei paredzēta dalība vismaz divos turnīros: 24. un 25.jūlijā "New Wave" Jūrmalā un no 1. līdz 3.augustam Pērnavā, Igaunijā. Izlasi joprojām vada Mihails Busels, bet tās tuvāko kandidātu lokā ir aptuveni 20 spēlētāju.
Zibensziņas
2014.g.SUPERKAUSA izcīņa Kreiss (Rīga) - Busela FS (Skonto/Atlas) (Rīga)
pamatalaikā 1:4
Foto un Video

Papildus spēlētāju pieteikumi un spēlētāju pārejas ir atļautas līdz 2014.gada 29.jūnijam.

2014.g. Latvijas pludmales futbola čempionāta PLAY OFF spēļu rezultāti:

8.augusts spēle par 3.vietu Dinamo LAT (Rīga) – VBFK (Jūrmala) 4:5 M.Busels 3*, 13, 36; A.Novožilovs 26** - M.Suvorovs 3; A.Biša 15; A.Pūpols 20; R.Petunovs 26, 31+dz.k.26*; Ģ.Paulis dz.k.25

8.augusts spēle par 1.vietu Kreiss (Rīga) – RTU (Rīga) 4:3 pēc papildlaika G.Stepaņuks 1; D.Travkins 2; E.Rubenis 35; D.Jakovļevs 38 - A.Ivanovs 20+dzk.11; G.Rožkalns 24+dz.k.30; E.Muižnieks 33

9.augusts spēle par 3.vietu) VBFK (Jūrmala) - Dinamo LAT (Rīga) 5:3 R.Petunovs 1, 33+sk.k.36; A.Rudzišs 7; V.Veinbergs 19; M.Suvorovs 34; N.Idžons dz.k.27; Ģ.Tumans dz.k.31 - O.Kravčenko 14; P.Skalenko 22, 26
FOTO>>>
VIDEO>>>

9.augusts spēle par 1.vietu RTU (Rīga) - Kreiss (Rīga) 4:2 A.Ivanovs 21, 28; G.Rožkalns 26***+dz.k.26*; G.Rumbenieks dz.k.20; E.Muižieks dz.k.26 - D.Jakovļevs 26**, 29; G.Stepaņuks s.v.36
FOTO>>>
VIDEO>>>

10.augusts spēle par 1.vietu Kreiss (Rīga) – RTU (Rīga) 4:2 D.Jakovļevs 13, 33+dz.k.36; D.Travkins 20+sk.k.36***; G.Stepaņuks dz.k.29+35=sk.k.; R.Solomevičs dz.k.36** - R.Pastors 17; E.Muižnieks 20*; G.Rožkalns s.v.15+sk.k.36*
FOTO>>>
VIDEO>>>

Kreiss (Rīga) - 1.vietā
RTU (Rīgā) -2.vietā
VBFK (Jūrmala) - 3.vietā
Apsveicām!!!

Ziņas

Šodien uzsauc

Ziņu arhīvs© Futbola Turnīru Asociācija 2014, rakstiet fta@fta.lv. Admin