Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija
Latvijas pludmales futbola čempionāts 2014
Pēdējo reizi atjaunots: piektdien, 10.oktobrī Kopējais spēļu skaits: 30 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 259
"Kreiss" nosargā čempionu titulu
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 12.8.2014
Aizvadītajā nedēļas nogalē – no 8. līdz 10.augustam – Dzintaru pludmalē Jūrmalā risinājās Latvijas pludmales futbola čempionāta finālsērijas par zelta un bronzas medaļām. Ja sērijā par bronzu pietika ar diviem mačiem, tad finālā viss izšķīrās vien trešās spēles izskaņā. Par Latvijas čempioniem trešo gadu pēc kārtas kļuva "Kreiss", otrie – RTU, bet trešo vietu nedaudz negaidīti ieguva VBFK.

Atgādinām, ka pirms šīs sezonas tika mainīta Latvijas čempionāta izspēles kārtība, kas paredzēja, ka pēc priekšsacīkstēm sekos arī cīņas par pirmo un trešo vietu, līdz kādas komandas divām uzvarām. Regulārajā čempionātā triumfēja pašreizējie čempioni "Kreiss", kas par pieciem punktiem apsteidza RTU, kas tad arī izspēlēja zelta un sudraba godalgu likteni, savukārt par zemākās raudzes godalgām cīnījās "Dinamo Lat" un VBFK.

Bronzas sērija noslēdzās jau sestdien, turklāt, nedaudz negaidīti, ar VBFK komandas triumfu, kas savus godkārīgos oponentus pārspēja ar 5:4 (1:1, 2:1, 2:2) un 5:3 (2:0, 1:2, 2:1).

Toties sērijā par zelta godalgām bija nepieciešamas visas trīs spēles, turklāt viena no tām – pirmā – noslēdzās vien papildlaikā, uzvaru svinot "Kreiss" – 4:3 (2:0, 0:2, 1:1, 1:0). Uzvaras vārtus pagarinājuma otrajā minūtē guva Dmitrijs Jakovļevs.

Otrajā RTU futbolisti revanšējās ar rezultātu 4:2 (0:0:, 1:0, 3:2). Uzvarētāju labā divus vārtus guva Andrejs Ivanovs, zaudētājiem tādas pat sekmes D.Jakovļevam.

Trešais, izšķirošais, mačs izvērtās emocijām pārbagāts. Pirmā trešdaļa noslēdzās bez vārtu guvumiem, bet otrās sākumā "Kreiss" ļoti īsā laikā ieguva divu vārtu pārsvaru – 2:0. Līdz otrajam pārtraukumam RTU izdevās vienus vārtus atgūt – 2:3 – kas nozīmēja, ka izšķirošie notikumi vēl tikai priekšā. Trešajā periodā ilgu laiku rezultāts nemainījās līdz 33.minūtē D.Jakovļevs, gūstot savus otros vārtus mačā, uzstādīja kā izrādījās nedaudz vēlāk beigu rezultātu – 4:2.

Līdz ar to par Latvijas čempioniem trešo gadu pēc kārtas kļuva "Kreiss", otrie – RTU, trešie VBFK futbolisti.

Savukārt 17. un 24. augustā jaunizveidotajā pludmales futbola stadionā Ķīpsalā pie Vanšu tilta notiks Latvijas kausa izcīņa. Vispirms, 17.augustā, komandas izspēlēs priekšsacīkšu cīņas, kurām pieteikušās 12 vienības, bet nedēļu vēlāk astoņas spēcīgākās komandas turpinās cīņu par kausu pēc izslēgšanas spēļu sistēmas. Patīkami, ka šosezon novērojama ļoti plašā reģionu pārstāvniecība: bez ierastajām Rīgas un Jūrmalas vienībām pieteikušās arī komandas no Kuldīgas, Jēkabpils, Ludzas, Valmieras un Liepājas.

Jāpiebilst, ka 17.augusts ir Rīgas pilsētas svētki, turklāt Rīga šogad ir Eiropas kultūras galvaspilsēta, bet jaunizveidotais pludmales futbola stadions ir pašā Rīgas sirdī, līdz ar to sagaidāma liela skatītāju interese.

A grupa

17.08. 12:00 "Kreiss" (Rīga) – "Joga Bonita" (Rīga)
17.08. 14:00 "Joga Bonita" (Rīga) – Kuldīga
17.08. 16:00 Kuldīga – "Kreiss"

B grupa

17.08. 12:00 VBFK (Jūrmala) – "Gaujmalas koki" (Valmiera)
17.08. 14:00 "Gaujmalas koki" (Valmiera) – "TUC/FTA" (Rīga)
17.08. 16:00 "TUC/FTA" (Rīga) – VBFK (Jūrmala)

C grupa

17.08. 13:00 "Dinamo Lat" (Rīga) – "Liepājas papīrs" (Liepāja)
17.08. 15:00 "Liepājas papīrs" (Liepāja) – Jēkabpils
17.08. 17:00 Jēkabpils – "Dinamo Lat" (Rīga)

D grupa

17.08. 13:00 RTU (Rīga) – Ludza
17.08. 15:00 Ludza – "Jaunais dinamietis" (Rīga)
17.08. 17:00 "Jaunais dinamietis" (Rīga) – RTU (Rīga)
2014.g.SUPERKAUSA izcīņa Kreiss (Rīga) - Busela FS (Skonto/Atlas) (Rīga)
pamatalaikā 1:4
Foto un Video

Papildus spēlētāju pieteikumi un spēlētāju pārejas ir atļautas līdz 2014.gada 29.jūnijam.

2014.g. Latvijas pludmales futbola čempionāta PLAY OFF spēļu rezultāti:

8.augusts spēle par 3.vietu Dinamo LAT (Rīga) – VBFK (Jūrmala) 4:5 M.Busels 3*, 13, 36; A.Novožilovs 26** - M.Suvorovs 3; A.Biša 15; A.Pūpols 20; R.Petunovs 26, 31+dz.k.26*; Ģ.Paulis dz.k.25

8.augusts spēle par 1.vietu Kreiss (Rīga) – RTU (Rīga) 4:3 pēc papildlaika G.Stepaņuks 1; D.Travkins 2; E.Rubenis 35; D.Jakovļevs 38 - A.Ivanovs 20+dzk.11; G.Rožkalns 24+dz.k.30; E.Muižnieks 33

9.augusts spēle par 3.vietu) VBFK (Jūrmala) - Dinamo LAT (Rīga) 5:3 R.Petunovs 1, 33+sk.k.36; A.Rudzišs 7; V.Veinbergs 19; M.Suvorovs 34; N.Idžons dz.k.27; Ģ.Tumans dz.k.31 - O.Kravčenko 14; P.Skalenko 22, 26
FOTO>>>
VIDEO>>>

9.augusts spēle par 1.vietu RTU (Rīga) - Kreiss (Rīga) 4:2 A.Ivanovs 21, 28; G.Rožkalns 26***+dz.k.26*; G.Rumbenieks dz.k.20; E.Muižieks dz.k.26 - D.Jakovļevs 26**, 29; G.Stepaņuks s.v.36
FOTO>>>
VIDEO>>>

10.augusts spēle par 1.vietu Kreiss (Rīga) – RTU (Rīga) 4:2 D.Jakovļevs 13, 33+dz.k.36; D.Travkins 20+sk.k.36***; G.Stepaņuks dz.k.29+35=sk.k.; R.Solomevičs dz.k.36** - R.Pastors 17; E.Muižnieks 20*; G.Rožkalns s.v.15+sk.k.36*