Latvijas futbola federācija  Futbola Turnīru Asociācija  Rīgas Futbola Federacija    
Rīgas telpu futbola čempionāts 2016./2017.
Pēdējo reizi atjaunots: otrdien, 28.marta Kopējais spēļu skaits: 473 (ieplānotas: 0) Kopā iesisti vārti: 3114
Ziņas
47 komandas trijās līgās: startēs Rīgas telpu futbola čempionāta jaunā sezona
Autors: Futbola Turnīru Asociācija, datums: 14.10.2016
Šajā nedēļas nogalē starts tiks dots Rīgas Futbola federācijas (RFF) un Futbola Turnīru asociācijas (FTA) organizētajam tradicionālajam “SynotTip” 2016./2017. gada Rīgas telpu futbola čempionātam, kas šogad līdzīgi kā pērn pulcēs dalībniekus trijās dažādās līgās. Kopumā sacensībās piedalīsies 47 komandas, kas ir par septiņām vienībām vairāk nekā sezonu iepriekš.

Kaut arī līgu skaits palicis skaita ziņā nemainīgs, nelielas pārmaiņas skārušas abu zemāko līgu sacensību norisi - Otrā un Trešā līgas apvienota Izaicinājuma līgā, kā pavisam jauna ieviesta Alternatīvā līga, savukārt Rīgas čempionāta strukturālās turnīru sistēmas augstākais “pakāpiens” līdzīgi kā pērn būs prestižākā jeb Elites līga.

Elites līgā, kā ierasts, startēs astoņas dalībnieces, un laureāti tiks noteikti divos posmos. Vispirms pēc divu apļu cīņām pēc tā sauktās riņķa sistēmas tiks noskaidrotas četras labākās komandas, kuras savstarpēji aizvadīs viena apļa turnīru, tādā veidā sadalot vietu izkārtojumu no pirmās līdz ceturtajai, savukārt vājākais kvartets līdzīgā veidā cīnīsies par 5.-8. vietu.

Līdzīgi kā pērn starp dalībniecēm redzēsim abas iepriekšējā gada spēcīgākās komandas, proti, “JakoSport&Graanul Pellets” un “FREE”, kā arī FC “INTER STAR” un “Garāža”. Savukārt klāt nākušas divas labākās pērnās sezonas 2.līgas vienības “Olaine” un “UNICEF”, pirms gada Latvijas 1.līgas čempionātā startējusī “DSV Transport”, kā arī Virslīgas kluba FK “RABA” fārmklubs. Jāpiebilst, ka pēdējais līdzīgi kā FC “INTER STAR” un “UNICEF”, kas ir Virslīgas vienību FC “Petrow” un SK “Monarhs” fārmklubi, sacensībās piedalīsies ārpus konkurences.

Visas Elites līgas spēles risināsies svētdienās starp plkst.16.30 un plkst.20.30 Rīgas 15. vidusskolas sporta hallē, Visvalža ielā 9 laika periodā no 16. oktobra līdz nākamā gada 12. martam. Komanda, kas izcīnīs zelta godalgas, nākamajā sezonā varēs pretendēt uz dalību Latvijas 1.līgas čempionātā.

Rīgas čempionāta Izaicinājuma līgā (agrāk Otrā un Trešā līga), kā ierasts, dažādās Rīgas un tās tuvākās apkārtnes sporta zālēs šosezon startēs 27 dalībnieces, kas sadalītas trijās apakšgrupās pa deviņām katrā. Čempionāta izspēles formāts palicis līdzīgs kā iepriekš – spēles notiks divos posmos pēc kalendāra, kas saskaņots atbilstoši dalībnieču vēlmēm. Pirmā posma izspēle tiek plānota līdz 15. janvārim, un tajā visas komandas trijās grupās aizvadīs divu apļu cīņas, tiekoties ar katru pretinieci mājās un viesos.

Deviņas spēcīgākās vienības jeb pa trim no katras apakšgrupas turpinās cīņu par medaļām otrajā posmā, kas tiks aizvadīts orientējoši līdz nākamā gada 19. martam. Visu grupu 4.-5. vietu ieguvējas līdzīgā veidā sadalīs izkārtojumu līgā no 10. līdz 15. vietai, 6.-7. vietu īpašnieces sacentīsies par 16.-21. vietu, kamēr 8.-9. pozīciju ieguvējas sadalīs 22. līdz 27. vietu.

Komandām, kas saskaņā ar 2016./2017. gada čempionāta rezultātiem ieņems pirmo, otro un trešo vietu Izaicinājuma līgā, nākamajā sezonā būs obligāti jāspēlē Rīgas čempionāta Elites līgā.

Savukārt pirmo reizi Rīgas čempionāta pastāvēšanas vēsturē dalībniekiem durvis vērusi jaunā Alternatīvā līga, kur 12 dalībnieces uzvarētāju noskaidros pēc viena apļa sistēmas izspēlēšanas jau minētajā Rīgas 15. vidusskolā piektdienās starp plkst.20 un plkst.22.30 no 21. oktobra līdz 2017. gada 24. martam. Komandām, kas saskaņā ar gaidāmās sezonas rezultātiem ieņems pirmās trīs vietas šajā līgā, nākamajā sezonā būs obligāti jāspēlē Izaicinājuma līgā.

Jāpiebilst, ka Alternatīvā līga domāta jaunizveidotām komandām, kurām vēl nav tik liela turnīru pieredze un kas vēl tikai sper pirmos soļus savā telpu futbola attīstībā.
Zibensziņas
2017.gada SynotTip Rīgas telpu futbola SUPER kausa izcīņa:
JakoSport&Graanul Pellets - FC INTER STAR (4:3)
M.Selivončiks 4+dz.k.31; Andrejs Motiļs 33; Jevģenijs Aleksejenko 36; Artjoms Voroņins 39; Vitālijs Smirnovs dz.k.19.. - Romans Šteinboks 10, 19, 28+dz.k. 19.; Edmunds Kokorevičs dz.k.17
foto un video

2017.gada SynotTip Rīgas telpu futbola kausa izcīņas 1/8, 1/4, 1/2 fināla un FINĀLA spēļu REZULTĀTI (uz 20.03.2017)>>>

FC INTER STAR - 2017.g. Rīgas telpu futbola kausa ieguvēji!

Rīgas telpu futbola kausa izcīņas pusfināla SK Monarhs - New Project spēles bildes

Rīgas telpu futbola kausa izcīņas pusfināla FC INTER STAR - DSV Transport spēles bildes

Rīgas telpu futbola kausa izcīņas FINĀLA SK Monarhs - FC INTER STAR spēles bildes

Rīgas telpu futbola kausa izcīņas FINĀLA SK Monarhs - FC INTER STAR spēles video

Papildpieteikumu un spēlētāju pāreju termiņš Rīgas čempionāta Elites, Izaicinājuma un Alternatīvajā līgā – 2016.gada 31.decembris.


Ziņas

Šodien uzsauc
Vadims Sinicins
Vadims Sinicins

(RAITA)
46
Vladislavs Veselovs
Vladislavs Veselovs

(Arigo)
47

Aktuālais video

Ziņu arhīvs

Atbalstītāji: 
© Futbola Turnīru Asociācija 2004, rakstiet fta@fta.lv. Admin