Latviski   |   По-русски
 
“BIB” uzvar izšķirošajā spēlē un pēc piecu gadu pārtraukuma izcīna zeltu
Autors: Futbola Turnīru Asociācija , datums: 26.2.2019

“BIB” uzvar izšķirošajā spēlē un pēc piecu gadu pārtraukuma izcīna zeltu Svētdien Rīgas 15. vidusskolas sporta hallē tika aizvadīta Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīra noslēdzošā kārta. Tās centrālajā mačā starp “Baltic International Bank” (BIB) un “PNB banka” noskaidrojās zelta godalgu liktenis, panākumu spraigā cīniņā izcīnot “BIB” futbolistiem, kuri tādējādi pēc piecu gadu pārtraukuma no jauna kārs kaklā vērtīgākā cēlmetāla apbalvojumus.

“Zelta duelī”, kuru apkalpoja divi tiesneši, “PNB banka” vienībai līderes statusa nosargāšanai pietika arī ar neizšķirtu, kamēr “BIB” vīriem derēja tikai un vienīgi uzvara. Jau cīņas 3.minūtē “PNB banka” atklāja rezultātu, pateicoties trāpīgam Ervīna Keiša raidījumam, uz ko pretiniece atbildēja ar precīzu Jurija Filipovska sitienu neilgi pirms došanās pārtraukumā.

Otrā puslaika vidū īsā laika periodā “BIB” līdz ar Dmitrija Timofejeva un Igora Nikolajeva vārtu guvumiem panāca jau komfortablu 3:1 vadību, un šāds rezultāts turējās līdz pat cīņas izskaņai, kad noslēdzošajā minūtē Dmitrijs Pomazkovs samazināja rezultāta starpību līdz minimumam. “Izraut” sev tik nepieciešamo neizšķirtu “PNB banka” futbolisti tomēr nespēja, spēlei noslēdzoties ar “BIB” triumfu – 3:2.

Līdz ar to “BIB” pēc piecu gadu pārtraukuma atkal kļuva par banku turnīra regulārā čempionāta uzvarētāju. Pēdējo reizi šī komanda to paveica 2014. gadā, bet pēc tam četras sezonas pēc kārtas zelta medaļas izcīnīja “ABLV Bank”, kas šogad sacensībām nepieteicās.

Bronzas godalgas nodrošināja “Citadele banka”, kas noslēdzošajā kārtā ar rezultātu 5:4 pieveica “Latvijas Banka” vienību. Uzvarētāju sastāvā “hat-trick” realizēja Aleksejs Bespalovs, kurš ar kopumā 13 trāpīgiem raidījumiem arī kļuva par turnīra rezultatīvāko futbolistu. Viens vārtu guvums “Citadele banka” sastāvā Kirilam Rodinam un Aleksandram Sazonovam, kamēr “Latvijas Banka” rindās trīs vārti Kārlim Vilertam, vieni – Leo Ašmanim.

Sacensību izskaņā “Citadele banka” finišēja trīs punktu atstatumā no abām līderēm, kas iekrāja vienādu punktu skaitu, bet priekšrocību dēļ uzvarētas savstarpējās spēles atbilstoši sacensību reglamentam ieguva “BIB”.

Kā ceturtā spēcīgākā vienība banku regulārajā čempionātā finišēja “Ernst&Young”, kas savā pēdējā spēlē ar 6:1 sarūgtināja “PricewaterhouseCoopers”. Uzvarētājiem “dubli” realizēja Sandijs Joksts un Matīss Leitis, pa vieniem vārtiem Jānim Ozoliņam un Dmitrijam Ignaškinam, savukārt sāncenšiem prestiža vārtus guva Lukas Vasiliauskas.

Aiz vadošo komandu četrinieka sacensības pabeidza gan šo kārtu izlaidusī “Luminor”, gan “PricewaterhouseCoopers” un “Latvijas Banka”. Par rezultatīvāko komandu kļuva “BIB”, kas kopumā pretinieku vārtsargus sarūgtināja 39 reizes (vidēji 6,5 reizes spēlē), savukārt kā korektākā vienība “fair-play” nominācijā jāatzīmē “Latvijas Banka”, kas sešu maču laikā ne reizi neizpelnījās pat brīdinājumu.

Jau 3. martā no plkst.16 līdz plkst.19 turpat 15. vidusskolas sporta zālē notiks kausa izcīņas sacensības. Ceturtdaļfināla pāros spēkus samēros “Ernst&Young” un “Latvijas Banka”, “Luminor” un “PNB banka”, kā arī “BIB” un “Citadele banka”, savukārt “PricewaterhouseCoopers” turnīru sāks no pusfināla stadijas.

Kā minēts, Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru turnīrs notiek jau 18.reizi un līdzīgi kā iepriekšējos gadus tiek organizēts ar mērķi sekmēt biznesa un personisko kontaktu stiprināšanu starp finanšu nozares organizācijām un to darbiniekiem, organizēt aktīvu atpūtu, popularizēt telpu futbolu, kā arī noskaidrot meistarīgākās komandas un spēlētājus finanšu nozarē.

Pērn deviņu vienību konkurencē ceturto gadu pēc kārtas regulārajā čempionātā triumfēja “ABLV Bank”, kas pēcāk ieguva arī kausa trofeju.

Kausa izcīņas kalendārs>>>

Partneri
   Dalībnieki