Latviski   |   По-русски
 
Banku turnīra kopsavilkums:
“ABLV Bank” triumfē trešo gadu pēc kārtas
Autors: Futbola Turnīru Asociācija , datums: 8.4.2017

Banku turnīra kopsavilkums: <br> “ABLV Bank” triumfē trešo gadu pēc kārtas Šī gada Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru turnīrs trešo gadu pēc kārtas pagāja “ABLV Bank” vienības zīmē – komanda uzvarēja gan regulārajā čempionātā, gan kausa izcīņā, kā arī kļuva par pirmo dalībnieci sacensību vēsturē, kurai divas sezonas pēc kārtas izdevies izcīnīt vērtīgākā cēlmetāla apbalvojumus ar simtprocentīgu bilanci. Turnīra finiša stadijā otro vietu nodrošināja “Baltic International Bank” (BIB), savukārt bronzas godalgu komplektus izcīnīja gan ārpus konkurences startējošā “Citadele banka”, gan “Norvik banka”.

Līdzīgi kā iepriekšējā sezonā “ABLV Bank” savas sāncenses uzveica visos astoņos regulārā čempionāta mačos, turklāt tikai divās spēlēs ielaida vairāk par diviem vārtiem, kamēr sāncenšu vārtsargus sarūgtināja 41 reizi, vidēji spēlē gūstot 5,1 vārtus. Par trīskārtējās banku turnīra čempiones rezultatīvāko spēlētāju kļuva Maksims Firsovs, kurš atzīmējās ar 11 precīziem raidījumiem. Tiesa, šāds veikums gan neļāva viņam iegūt trāpīgākā “snaipera” godu – ar 14 vārtu guvumiem šo atzinību izpelnījās kopvērtējuma tabulā uzreiz aiz medaļnieku pulka palikušās “Privatbank” pārstāvis Dmitrijs Savins.

Par sudraba medaļu ieguvēju, atpaliekot no uzvarētājas sešus punktus, 12 dalībnieču konkurencē kļuva “BIB”, kas turnīra pēdējā kārtā līdz ar Mihaila Nosika veiksmīgo sitienu vārtu rāmī mača pēdējā minūtē “izrāva” 3:2 uzvaru pret “Nordea”. Jāatzīmē, ka “BIB” banku turnīra regulārajā čempionātā spējusi triumfēt septiņas reizes, bet šī kļuva par trešo sezonu pēc kārtas, kad titulētākā sacensību komanda nespēj iegūt zelta medaļas.

Nomināli trešo vietu turnīrā izcīnīja “Citadele banka”, taču tā kā šī vienība startēja ārpus konkurences vēl viens bronzas godalgu komplekts tika pasniegts arī ceturtajā pozīcijā palikušajai “Norvik banka” vienībai, kurai šis bija visu laiku labākais sasniegums pastāvēšanas vēsturē.

Uzreiz aiz medaļnieču pulka palika ierastā favorīte “Privatbank”, bet vēl nākamajās trijās pozīcijās izkārtojās “4finance”, “Rietumu banka” un “Nordea”, kas sacensību gaitā pie nedaudz veiksmīgāka snieguma arīdzan varēja pretendēt uz medaļām.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo sezonu ārpus konkurences startēja ne tikai “Privatbank” un “Nordea”, bet arī “Citadele banka”, kas līdzīgi kā “Nordea” šādu statusu izvēlējās dēļ tā, ka komanda sastāv no divu finanšu struktūru apvienojuma. Turnīrs šoreiz noritēja bez “Swedbank”, “SEB banka” un “DNB banka” vienību līdzdalības, savukārt “BlueOrange”, kas ierindojās priekšpēdējā 11. vietā, bet kausa izcīņā tika līdz finālam, atgriezās pēc vairāku gadu pārtraukuma (2012. gadā pēdējo reizi startēja ar nosaukumu “Baltikums Bank”).

Uzreiz pēc regulārā čempionāta turpat Rīgas 15. vidusskolā risinājās kausa izcīņa, kur 10 dalībnieču konkurencē triumfēja “ABLV Bank”, fināla mačā ar minimālu 1:0 rezultātu pārspējot “BlueOrange”. Vienīgos vārtus šeit guva Aleksandrs Voitenoks, kurš ar kopumā pieciem trāpīgiem raidījumiem kausa sacensībās tika atzīts par vērtīgāko spēlētāju.

Līdz ar regulārā čempionāta un kausa izcīņas noslēgumu visi turnīra laureāti tika sveikti svinīgajā sacensību noslēguma ceremonijā sporta bārā “Friends”, kur organizatori sumināja arī labākos komandu pārstāvjus dažādās papildus nominācijās. Par čempionāta labāko vārtsargu tika atzīts Oļegs Fiļs (“ABLV Bank”), labākā spēlētāja godu izpelnījās cits čempionvienības pārstāvis M.Firsovs, bet prasmīgākā menedžera titulu saņēma Igors Rahovskis (“Norvik banka”).

Par labāko organizāciju un skatītāju piesaisti organizatori apbalvoja “Norvik banka” komandu, kamēr rezultatīvākā spēlētāja balvu saņēma jau iepriekš minētais 14 vārtus regulārajā čempionātā guvušais D.Savins (“Privatbank”).

Jūsu uzmanībai foto apskats no apbalvošanas ceremonijas RFF un FTA ziemas sezonas noslēguma pasākumā klubā un sporta bārā FRIENDS.

Uz tikšanos vasaras turnīros!

Partneri


Dalībnieki