Latviski   |   По-русски
 
“ABLV Bank” ar uzvaru sāk titula aizstāvēšanu
Autors: Futbola Turnīru Asociācija , datums: 20.1.2016

“ABLV Bank” ar uzvaru sāk titula aizstāvēšanu Aizvadītajā svētdienā Rīgas 15. vidusskolas sporta zālē startēja tradicionālais Latvijas komercbanku un citu finanšu struktūru telpu futbola turnīrs. Ar uzvaru 15. sezonas sacensības sāka pašreizējā titula ieguvēja “ABLV Bank”, kā arī abas pērnās sezonas kausa titula īpašnieces – “Swedbank” un ārpus konkurences startējusī “Privatbank”.

“ABLV Bank” vienības maču ar “SEB banka” ievadīja simboliskā turnīra atklāšanas ceremonija, savukārt pašā spēlē šī brīža čempionei nenācās viegli apliecināt favorītes statusu laukumā. “SEB banka” telpu futbolisti divkārt prata panākt izlīdzinājumu (no 0:1 uz 1:1 un no 1:2 uz 2:2), kā arī divas minūtes pirms tiesneša beigu svilpes 2:4 deficītu samazināja līdz 3:4. Tomēr panākt vismaz neizšķirtu viņiem šoreiz neizdevās, trīs punktus iegūstot “ABLV Bank” vīriem.

Uzvarētāju rindās divus vārtus guva Aleksejs Bespalovs, pa reizei precīzi sita Maksims Firsovs un Sergejs Babins, kamēr sāncenšiem “dubli” realizēja Alberts Bārbalis, bet vienu reizi izcēlās Kristaps Žīgurs.

Trīs Kristapa Priedēna vārtu guvumi citā pirmās kārtas duelī ļāva iepriekšējās sezonas regulārā čempionāta bronzas medaļu un kausa ieguvējai “Swedbank” gūt virsroku mačā ar “Rietumu banka” – 5:2. Interesanti, ka vēl otrā puslaika vidū “Rietumu banka” spēlētājiem piederēja 2:1 pārsvars, savukārt spēles noslēdzošo septiņu minūšu laikā “zviedri” guva četrus (!) bezatbildes vārtus, pilnībā pavēršot cīņas ritējumu sev vēlamā virzienā.

Bez jau minētā K.Priedēna “Swedbank” labā pa vieniem vārtiem guva Pēteris Nagla un Uvis Ausējs, bet “Rietumu banka” labā abas reizes precīzs bija Aleksandrs Šihmans.

Starp tradicionālajām banku telpu futbola turnīra favorītēm allaž pieskaitāmā “Privatbank”, kas šosezon, kā ierasts, startē ārpus konkurences, bet pērn bija viena no divām kausa turnīra laureātēm, turnīru sāka ar 4:3 uzvaru pār “Nordea”. Cīņas pirmajā puslaikā “Privatbank” nonāca zaudētājas lomā (0:2), taču līdz otrā puslaika vidum prata atspēlēties un pati iegūt divu vārtu handikapu – 4:2.

Mača noslēgumā “Nordea” gan izdevās samazināt rezultāta deficītu līdz minimumam, taču ne ko vairāk – spēle noslēdzās ar minimālu “Privatbank” komandas triumfu. Uzvarētāju sastāvā pa diviem vārtiem guva Jevgeņijs Aleksejevs un Dmitrijs Savins, bet “Nordea”, kas turnīrā šosezon arī piedalās ārpus konkurences, pa vieniem vārtiem guva Edijs Černovs, Jurijs Jesajevs un Aigars Lazdiņš. Pašā cīņas izskaņā abas vienības palika viena vīra skaitliskajā mazākumā – 38. minūtē tiešu noraidījumu saņēma J.Aleksejevs, bet 40. minūtē otru brīdinājumu nopelnīja E.Černovs.

Trīs Igora Derbakova vārtu guvumi ļāva svētdien panākumu kaldināt titulētākajai turnīra komandai – septiņkārtējai čempionei “Baltic International Bank” (BIB), kas ar 5:2 pārsvaru uzveica “Citadele banka”. Uzvaru garantējošo pārsvaru BIB ieguva spēles noslēdzošajā daļā, kad palielināja rezultāta starpību no minimālās 2:1 līdz jau solīdajai 5:1, otro reizi bumbu savos vārtos ielaižot vien pēdējā minūtē.

Bez I.Derbakova uzvarētājiem vārtus guva arī Dmitrijs Timofejevs un Mihails Nosiks, savukārt “Citadele banka” komandas labā protokolā rezultatīvi “atzīmējās” Genrihs Peršteins un Mihails Grigorjevs.

Pēc ļoti spraiga sportiskā scenārija aizritēja spēkošanās starp divām turnīra debitantēm – “4finance” un “Latvijas pasta banka”. Jau ceturtajā mača minūtē “Latvijas pasta banka” ieguva vadību pēc precīza Sergeja Oleškova sitiena, uz ko sāncenši atbildēja ar Matīsa Leiša vārtu guvumiem 19. un 26. minūtē. Tomēr kā pēdējā savu vārdu tomēr teica “Latvijas pasta banka” – otrā puslaika vidū Germans Juferovs panāca izlīdzinājumu, savukārt divas minūtes pirms tiesneša beigu svilpes Aleksandrs Mihailovs guva uzvaras vārtus, ar rezultātu 3:2 mačam arī noslēdzoties.

Vienīgo “sauso” uzvaru septiņās pirmās kārtas spēlēs prata izcīnīt “Latvijas Banka”, kas ar 4:0 lika kapitulēt “Norvik banka” vienībai. Uzvarētājiem “hat-trick” realizēja Dmitrijs Sokolovs, bet vienu reizi precīzs bija Kārlis Vilters.

Visbeidzot vēl nepieminētajā spēlē pārliecinošāko uzvaru kārtas šķērsgriezumā svinēja “Ernst&Young”, sagraujot pēc divu sezonu pārtraukuma turnīra apritē atgriezušos “DNB banka” – 9:3. Interesanti, ka pēdējiem izdevās sadeldēt rezultāta deficītu no 0:4 līdz 3:4, taču pēc tam “Ernst&Young” prata gūt vēl piecus bezatbildes vārtus.

Trīs vārtus uzvarētājiem guva Romāns Rožkovskis, pa diviem Madars Tukris un Mārtiņš Laizāns, savukārt pretiniekiem “dubli” realizēja Artis Koškins.

Kā vēstīts, sacensību regulārais čempionāts notiks astoņās kārtās pēc Šveices sistēmas. Pārtraukumā starp septīto un astoto kārtu – 5. martā – Rīgas Olimpiskajā Sporta centrā (OSC) risināsies kausa izcīņa, savukārt regulārā turnīra noslēdzošās kārtas mači plānoti 13. martā Rīgas 15. vidusskolā.

Partneri
Dalībnieki